Adventures of a Mathematician (2020) – Filma24.BZ | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD
Adventures of a Mathematician (2020)


PRISNI 7 SEKONDA

RoyaleClub.ch – Baste & Kazino Online

Tampon Covidi në KEIT.al

KEIT.AL


CODEIT.al

CODE IT

Adventures of a Mathematician (2020)

2291
 102 min    2021    HD     5.8

Historia e emigrantit dhe matematikanit polak Stan Ulam, i cili u transferua në SHBA në vitet 1930. Stan përballet me largimin nga familja dhe miqtë, ndërkohë që ndihmon në krijimin e bombës me hidrogjen dhe kompjuterit të parë.