Shershaah (2021) – Filma24.BZ | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD
Shershaah (2021)


PRISNI 7 SEKONDA

RoyaleClub.ch – Baste & Kazino Online

Tampon Covidi në KEIT.al

KEIT.AL


CODEIT.al

CODE IT

Shershaah (2021)

7249
 135 min    2021    HD     8.9

Kjo është historia e një ushtari trim indian - kapitenit Vikram Batra, i cili u bë i famshëm gjatë Luftës së Kargilit në 1999. Shpirti e tij i paepur dhe guximi i tij i patundur në ndjekjen e ushtarëve pakistanezë jashtë territorit indian, kontribuan jashtëzakonisht shumë në Indi, duke fituar përfundimisht Luftën e Kargilit në 1999.