Soldier Boy (2019) a.k.a Soldatik – Filma24.BZ | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD
Soldier Boy (2019) a.k.a Soldatik


PRISNI 7 SEKONDA

RoyaleClub.ch – Baste & Kazino Online

KEIT.al

KEIT.AL


CODEIT.al

CODE IT

Soldier Boy (2019) a.k.a Soldatik

7665
 86 min    2019    Full HD     6.5

Gjatë Luftës së Dytë Botërore Sergei (Seryozha) Aleshkov humbet familjen e tij dhe shpëtohet nga një regjiment i ushtrisë. Ai birësohet nga komandanti i njësisë dhe bëhet anëtari më i ri i regjimentit. Përveçse është i dashur për ushtarët e repartit, ai dallohet për akte të shumta heroike, për të cilat fiton Medaljen “Për Merita në Betejë” më 27 Prill 1943.